תואר ראשון בן גוריון

כל מה שחשוב לדעת על תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון

התקבלתם ל'בן גוריון'? יופי, מזל טוב! קחו לכם יומיים להתרגש… זה מגיע לכם בהחלט! ספרו לחברים, לידידים, קרובי משפחה וכו'. זוהי בהחלט גאווה להיות חלק מההשכלה הגבוהה של ישראל ומקהיליית המחקר הבינלאומית. אך בל נקדים את המאוחר, בואו נצעד שלב שלב, החל מהרישום ועד שתקבלו את ההודעה המשמחת שהתקבלתם…

טיפים ודגשים לרישום ולקבלה

את המסלול לעבר אוניברסיטת בן גוריון אפשר להתחיל עם פגישה ב'מרכז ייעוץ וקבלה' של האוניברסיטה, אשר יכווין אתכם וייעץ לכם לגבי מקום הלימודים והתחום המתאים לכם ביותר. אז להתראות ב'מרכז הייעוץ'… ואל תשכחו להביא אתכם את תעודת הבגרות…

מועד הרישום: החל מחודש ינואר ניתן להירשם לשנת הלימודים הבאה. מומלץ להקדים ככל היותר, כך יגדלו סיכוייכם להתקבל למחלקה ולמסגרת אותה בחרתם. ניתן להירשם במדור ההרשמה האדיב הממוקם בקומה הראשונה בבניין בית הסטודנטים. או ישירות באתר ההרשמה של האוניברסיטה.

 • בעת ההרשמה תוכלו לבחור עד ארבע אפשרויות של תכניות לימוד – לפי דירוג אישי של סדר העדיפויות, אם תרצו בעדיפות גבוהה ללמוד מסלול תקשורת בן גוריון למשל – בחרו בה בעדיפות א'.
 • תנאי הקבלה הכלליים: לפי סכם כללי (שקלול של ממוצע הבגרות עם ציון הפסיכומטרי או ציון מבחן SAT). ובחלק מהתחומים לפי סכם כמותי (כנ"ל, אך עם יותר דגש על החלק הכמותי שבפסיכומטרי).
 • באתר הרישום של האוניברסיטה קיים מחשבון עזר לחישוב הסכמים השונים.
 • בהרבה מתחומי הלימוד, ישנם תנאי קבלה ייחודיים, בנוסף לתנאי הקבלה הכלליים, וכן מכסה מקסימלית של תלמידים.
 • רמת אנגלית נדרשת: ברוב המחלקות – אנגלית בסיסית. וכן רמה גבוהה בידיעת השפה העברית.
 • בחלק מתחומי הרפואה יתקיים ריאיון עם המועמד, כחלק מדרישות הסף לקבלה.
 • באתר הרישום של האוניברסיטה קיימת מערכת לבדיקת סיכויי הקבלה, מומלץ להיעזר בה.
 • אם התקבלתם, תשלח מדור הרישום הודעת קבלה לביתכם, בצירוף דרישה לתשלום מקדמה על חשבון שכר הלימוד, שאותה תצטרכו לשלם עד המועד הנקוב בשובר המצורף.
 • כעת, כנסו לאתר באמצעות שם המשתמש והסיסמה שקיבלתם בעת ההרשמה. ולקישור: 'מידע אישי', בדקו שכל הפרטים נכונים, ואם לא, תקנו עכשיו.


כדאי לדעת:

 • כדי לשפר את סיכויי הקבלה למחלקה שאתם רוצים: 1. בחרו אותו ראשון בסדר העדיפויות בעת ההרשמה. 2. שפרו את ציוני הבגרות והפסיכומטרי. 3. למדו במכינה הקדם-אקדמית.
 • גם מי שאינם עומדים בדרישות הסף, יכולים להגיש בקשה לוועדת החריגים.


ויש גם מלגות…

האוניברסיטה מעודדת מעורבות חברתית של הסטודנטים, ולכן נקבעו פעילויות שונות המזכות בקבלת מלגה: מעורבות חברתית והשתתפות בפעילויות חברתיות מגוונות, פעילות התנדבותית, תכניות חילופי סטודנטים, פר"ח (פרויקט חונכות), מלגות לספורטאים ומלגת איילים להתיישבות צעירה.

ולפני שנשכח: בעלי תעודת לוחם מקבלים זיכוי בשכר הלימוד בגובה דמי ההרשמה ששילמו בעת ההרשמה ללימודים. שרתת? קיבלת! עוד פרט חשוב שכדאי לדעת: אם צברתם 18 נקודות זכות בשנה א', תקבלו זיכוי אוטומטי על חלק משכר הלימוד לשנה ב'.

בתור אוניברסיטה אכפתית, אנו אתך בכל החלטה, ומאחלים לך המון הצלחה והצטיינות בתואר.

 

קרא עוד על התארים הראשונים באוניברסיטה:

שאלות שרציתם לשאול: