קמפוס בן גוריון

להכיר את הקמפוס בצורה הטובה ביותר

רוני ירד מהרכבת, כיתף את ילקוטו, חלף על פני הגשר, ותוך דקה מצא את עצמו בתוך חדר ההרצאות… זו לא התחלה של רומן רב עלילות. זו שגרה של אלפי סטודנטים המגיעים מדי יום לאוניברסיטת בן גוריון בנגב מכל רחבי הארץ, ונהנים מתחנת רכבת סמוכה (תחנת הרכבת באר שבע צפון–אוניברסיטה), ומתחבורה ציבורית נגישה. סטודנטים שבאים עם האופניים יכולים להחנות את רכבם הדו-גלגלי באחת מ-600 מתקני החנייה הפזורים ברחבי הקמפוס.

בואו נצא לסיור קצר

בסיור קצר במקום אנו פוגשים קמפוס ידידותי שתוכנן כולו לרווחת הסטודנטים ולתרומה לסביבה ירוקה. נתחיל ב'בית הסטודנט' שהוא כפשוטו – בית לסטודנט, בו ממוקמים השירותים האלמנטריים שהסטודנט זקוק להם. בין היתר שוכנים בתוך המבנה מרפאות קופות החולים כללית ומכבי. מול בית הסטודנט ממוקם ה'מתחם החברתי' וישנם כמה בתי קפה ומסעדות לנוחות הסטודנטים.

נמשיך בספורט

'מרכז הספורט' הוא המבנה המרכז את פעילויות הפנאי של הסטודנטים. המרכז מקיים מגוון רב של חוגים ופעילויות פנאי, בתוך המבנה פועלות בריכות שחייה – מקורה ופתוחה, וכן מכון כושר. כמו כן, בית קולנוע וגלריה לאומנות משרתים את הסטודנטים שרוצים להשתחרר קצת אחרי יום לימודים מתיש. גם סניף דואר נחמד פועל ברחבי הקמפוס, הסניף ממוקם בבניין הכיתות (בניין 32).

ומה עם אוכל?

ברחבי קמפוס אוניברסיטת בן גוריון מפוזרים מנזות וקפיטריות, וגם מכשירי מיקרוגל לחובבי המזון הביתי. כמו כן פועלים חדרי מחשבים, וכן חנויות ספרים וכלי כתיבה. ברחבי הקמפוס פזורות ארבע עמדות, המתבססות על אנרגיית השמש, לטעינת טלפונים סלולריים, וכל אחת מהן מאפשרת הטענה של עד 12 מכשירים בו זמנית. בתחום שירותי הדת – בית כנסת פעיל משרת את הסטודנטים לתפילות ולפעילויות של מחשבה ויהדות.

הסביבה הירוקה

הנהלת האוניברסיטה שמה דגש רב בפיתוח סביבה ירוקה ובפעילות למען מניעת זיהום אוויר. במתחם הקמפוס ממוקמים מרכזי מחזור לבקבוקי שתייה, לקרטונים, לפסולת אלקטרונית, לפסולת נייר ולסוללות. כמו כן, הותקנו גלאי נוכחות, המכבים את התאורה כאשר אין נוכחות בחדר. מבחינת התרומה למרחב הטבעי ולבעלי חיים הוקמו פינות נוי רבות, אחד מהם הוא הגן היפני – בעל עיצוב מרשים של נוף מרגיע. הוא מורכב בעיקר מאבני מדרך ומחלוקי נחל. בגינות הקמפוס הוקמו מתקני האכלה לציפורים ותאי קינון. ברחבי הגינות מוצבים שלטים המסבירים על מיני הציפורים הנפוצים בקמפוס (כגון בז מצוי, סיס חומות, סנונית מדבר וציפורי שיר).

בסוף צריך גם ללמוד…

בפן הלימודי והמקצועי קיימים כיתות לימוד מרווחות וממוזגות, חדרי עיון, חדרי מעבדות משוכללות למחלקות ההנדסה השונות, וכן ספריה ענקית לשעות הפנאי ולמעוניינים להתעמק בחומרי הקורסים או בדמותו של ניוטון… חבר'ה, עד כאן בינתיים. רק עוד דבר אחד, כל התיאורים לעולם לא יגיעו לרמה של ראייה פיזית. פשוט, התעדכנו במועדי ה'יום הפתוח' המתקיים מדי שנה בקמפוס, וכן במועדי הסיורים ברחבי מעונות סטודנטים בן גוריון ובמרכז הספורט, ותתרשמו במו עיניכם! אל תאמינו!

.בינתיים תוכלו להשאיר כאן פרטים, ונחזור אליכם בהקדם

שאלות שרציתם לשאול: