מעונות הסטודנטים בן גוריון

לגור צמוד לאוניברסיטה במחיר מוזל

כחלק מהפעילות למען הסטודנט, אוניברסיטת בן גוריון מעמידה לרשות הסטודנטים כ-1500 מעונות למגורים קהילתיים ובאווירה אקדמית. הדירות מרווחות, מרוהטות ומותקנות בהם מערכות מיזוג אוויר. זוהי חוויית מגורים הנלווית ללימודים האיכותיים באוניברסיטה. ללוקסוס הזה יש את כל היתרונות ומהווה מענה לכל צרכי הסטודנט – גם תשלומי שכירות מוזלים, גם לגור באזור של אוכלוסייה משכילה ואקדמית, גם לגור צמוד לאוניברסיטה – מה שאומר שאפשר לישון עד לשעת התחלת ההרצאה (כמעט…), חיסכון בדמי תחבורה, אפשרות לגשת למרצים ומתרגלים בשעות קבלה לא שגרתיות, ויותר זמן להתכונן למבחנים. מעונות סטודנטים אוניברסיטת בן גוריון מיועדים אף לתלמידי המכינות הקדם אקדמיות.

מרחק הליכה מהקמפוס

המעונות שוכנות בשכונות ג' וד' הממוקמות בשני צדדי קמפוס בן גוריון. מתוכם שכונה ד' היא הקרובה ביותר, היא נמצאת במרחק הליכה של 5-10 דקות מהאוניברסיטה, הדירות בשכונה הצמודות יותר לקמפוס נמצאות ממש סמוך לשער הראשי של האוניברסיטה. בשכונה קיימים מקומות בילוי לסטודנטים, ועלות השכירות בה היא גבוהה ביחס לשכונה ג'. שכונה ג' ממוקמת במרחק הליכה של 10-15 דקות מהקמפוס המרכזי של האוניברסיטה, היא קרובה לפקולטה למדעי הבריאות ולבית החולים סורוקה, ולכן סטודנטים למדעי הבריאות מעדיפים את המגורים באזור זה. יתרון נוסף של שכונה ג' הוא קרבתה לתחנת הרכבת באר-שבע צפון האוניברסיטה.  

דמי השכירות ואפשרויות השיבוץ במעונות

השכירות החודשית במעונות הסטודנטים מסובסדת על ידי האוניברסיטה והיא בעלות מינימלית של כ-600 ₪ עד כ-1100 ₪ בלבד. לנוחות הסטודנטים ולמניעת ביורוקרטיה נוספת, את התשלומים ניתן להסדיר כתוספת להוראת הקבע של שכר הלימוד (מלבד התשלום הראשון של המקדמה). במתחמי המעונות יש אפשרות לבחור באזור מגורים המיועד לסטודנטים משנה לימודית ספציפית – לסטודנטים שרוצים לגור בסביבה חברתית עם התאמה אקדמית מלאה, או לבחור באזור מגורים המיועד עבור סטודנטים מכל שכבות שנות הלימוד. מספר הדיירים בדירה הם 2 עד 6 – תלוי בגודל הדירה, וניתן לבחור בין חדר ליחיד או לשניים. יש גם דירות המיועדות למגורים של זוגות. כמו כן ישנה דירה ייעודית לנכים (מעונות ג').   

פעילות חברתית ושירותים נוספים במעונות

תשלומי השכירות כוללים שירותי אחזקה אך אינם כוללים תשלומי חשמל, מים, אבטחה, חניה, תשלומים עבור פעילויות חברתיות (מדריכים חברתיים, חוגי ספורט וכדומה), שירותי אינטרנט (למעוניינים). ברחבי המעונות פזורים אזורי עישון ציבוריים, חדרי מחשבים, חדרי כביסה ושירותים אלמנטריים נוספים. הרישום למעונות מתבצע באופן מהיר ויעיל באתר האוניברסיטה. התהליך כולל הגשת בקשה ותשלום מקדמה של שכר הדירה. לאחר קבלת תשובה חיובית מגיש הסטודנט בקשה לשיבוץ, לאחר מכן חותם הסטודנט על ההסכם ואישור המגורים עבור שנה אחת, בודק תקלות בחדר ובדירה, ואם ירצה יוכל כעת להגיש בקשה לשירותי אינטרנט בחדר. שירותי התחזוקה והמנהלה במעונות הם תחת אחריות מנהלת הרווחה של אגודת הסטודנטים וכן ועד המעונות המורכב מסטודנטים וסטודנטיות המתגוררים/ות במעונות.    

שאלות שרציתם לשאול: