לימודי תקשורת באוניברסיטת בן גוריון

ללמוד את התקשורת של שנות ה-2000

  • תואר ראשון BA בתקשורת
  • תואר שני MA בתקשורת
התקשורת בת זמננו מעצבת את השיח הציבורי, בעיקר במדינות דמוקרטיות ובעלות חופש ביטוי. כמו כן, היא זמינה ומהירה ולעתים חורגת מכללי אתיקה בסיסיים, עורכת במתכוון או שלא במתכוון מסעות שיימינג ו'פורנוגרפית טרור' – כפי שהגדיר זאת הנשיא ריבלין, וזו רק חלק מהדוגמאות לזהירות שצריכה להינקט על ידי אנשי התקשורת, לפחות הרשמיים. המציאות הזאת מחייבת הכשרה של אנשי/נשות תקשורת אחראיים וזהירים מחד אך מצד שני חדים ובקיאים ברזי התקשורת החדשה. סטודנטים שנושמים תקשורת, שיודעים לנהל פרובוקציות בצורה נבונה, המקדמת את האג'נדה שבשמה ולשמה הם פועלים. הלימודים במחלקת התקשורת באוניברסיטת בן גוריון עוסקים בסוגיות רבות המשיקות לעולם הפוליטיקה והתקשורת הגלובאלית, נושאים כמו בני מיעוטים, טכנולוגיה ועוד. כמו כן נלמדים סוגיות הנוגעות לזכויות עיתונאים, לכללי אתיקה ולמותר והאסור בתקשורת המקומית והעולמית. תואר תקשורת בן גוריון הוא תואר דו מחלקתי, כלומר, הסטודנטים צריכים לבחור מחלקה נוספת למחצית השנייה של התואר.

למי מתאים ללמוד תקשורת באוניברסיטת בן גוריון בנגב?

  • מי שנושם תקשורת וטלוויזיה ולפובליציסטים בדמם.
  • מי שרוצה להציף סוגיות חברתיות שאינן מקבלות במה ראויה.
  • מי שרוצה להיאבק בסטריאוטיפים.
  • מי שרוצה לקדם אג'נדה מסוימת ולהעביר אותה למיינסטרים התודעתי.
  • מי שרוצה להתקדם למשרה פוליטית בכנסת או מחוצה לה.
  • מי שאוהב להביע את דעותיו בפומבי גם כאשר אינן פופולריות.
  • למי שרוצה ליטול חלק אקטיבי באחד מאבני היסוד של הדמוקרטיה.
  • למי שרוצה להמשיך ללימודי תואר שני בן גוריון במחלקה לתקשורת באוניברסיטה.

תנאי קבלה

לתואר ראשון: ציון של 550 בפסיכומטרי או בסכם – הגבוה מבינם. סטודנט שאינו עומד בקריטריונים יכול להגיש בקשה לוועדת חריגים של האוניברסיטה.

לתואר שני: להירשם למסלול המחקרי – בוגרי סמינר המצטיינים של התואר הראשון באוניברסיטה או בוגרי תואר ראשון ממוסד אחר בעלי ציון הממוצע הוא לפחות 90. למסלול הכללי ניתן להירשם החל מציון 82 ומעלה (של כל תואר ראשון, לאו דווקא בתקשורת).

שאלות שרציתם לשאול:

התפקידים שבהם מכהנים כבר כיום בוגרי מחלקת התקשורת של אוניברסיטת בן גוריון וחלקם אף תוך כדי הלימודים: דוברות ויחסי ציבור, יועצי תקשורת, תסריטאים ובמאים, כתבים, פובליציסטים, עורכי מגזינים בתקשורת המודפסת ובמדיה, יועצים פוליטיים, מגישי תכניות ברדיו ובטלוויזיה, שיווק דיגיטלי ועוד ועוד.
בלימודי תקשורת נלמדים נושאים מרתקים ומעניינים, כמו: חדשנות במדיה, קורס על תופעת ה'סלב' ותכניות ריאליטי, קורס העוסק בהשפעת הטכנולוגיה על חיינו החברתיים והאישיים, קורסים על דיני תקשורת, על דמוקרטיה ותרבות מהזווית של התקשורת. כמו כן נערכים סיורים בארגוני תקשורת והייטק, וכן השתתפות פעילה של הסטודנטים בכנס אילת לעיתונאים שבה משתתפים בכירי אנשי התקשורת בארץ.
רבים מהסטודנטים משלבים לימודי תקשורת עם לימודי פוליטיקה וממשל, פסיכולוגיה, חינוך, ניהול, לימודי מזרח תיכון ועוד.