לימודי רפואה בן גוריון

ללמוד בבית הספר לרפואה בינלאומית

 • 4 שנות לימוד
 • תואר M.D.
אם יש לכם משיכה לעולם הבריאות ואתם מתעניינים על לימודי רפואה, יש לכם הזדמנות פז ללמוד בבית הספר הבינלאומי ללימודי רפואה (MSIH) שהוקם באוניברסיטת בן גוריון בשנת 1996, בית הספר הבינלאומי הכשיר ומכשיר את מנהיגי העתיד בעולם הרפואה הגלובאלי, ומקיים שיתופי פעולה שוטפים עם מובילי מחקרים בינלאומיים באתגרי הרפואה בעולם המתועש והמתפתח של היום. בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון משלב קורסים של רפואה גלובלית וקלינית במשך כל ארבע שנות הלימוד, בוגרי MSIH לומדים להתמודד עם סוגיות בריאות מורכבות בעלי השלכות עולמיות, בהכשרה זו בית הספר הוא ייחודי בעולם. בית הספר מכין את הסטודנטים גם לבחינות ההסמכה של משרד הבריאות בארה"ב (USMLE). לבית הספר הבינלאומי לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון מגיעים סטודנטים מכל רחבי העולם, מארה"ב, קנדה, הודו, אוסטרליה, אנגליה ועוד. חלקם שוהים במעונות סטודנטים בן גוריון.

מלגות מארגוני בריאות בינלאומיים

בוגרי MSIH מקבלים הכשרה מקצועית ומנטאלית לטיפול בטכנולוגיה מתקדמת ובקרב בעלי תרבויות שונות בנקודות גיאוגרפיות שונות הנבדלות זו מזו בתנאי הסביבה, ההיגיינה והאקלים. הסטודנטים מוגשים לבקשת מלגות מארגונים בינלאומיים המעודדים לימודי רפואה בעולם כולו. בית הספר הבינלאומי שם לו למטרה להרחיב את מאגר משאבי האנוש הרפואיים בעולם כולו ומקיים שיתוף פעולה פורה ומתמיד עם מיטב בתי החולים בארץ: בית החולים האוניברסיטאי 'סורוקה' בבאר שבע, בית החולים אסותא באשדוד ובית החולים ברזילי באשקלון. התלמידים בבית הספר לרפואה של בן גוריון מתאמנים על פתרון בעיות בהתאם לחומר הנלמד בקורסים השונים.

מה לומדים?

בשנה א' רוכש הסטודנט ידע נרחב במדעי הטבע והפיסיולוגיה ומיומנות עזרה ראשונה, בשנה ב' מרחיב הסטודנט את אופקי הידע בבריאות הציבור ובמדעי היסוד הכוללים לימודי ביולוגיה, ביוכימיה, פיזיולוגיה ואלקטרופיזיולוגיה. בסמסטר ב' ממשיך הסטודנט להרחיב את הידע בנושאי וירולוגיה, גנטיקה, פרמקולוגיה ועוד. בהמשך לומד הסטודנט את מערכות הגוף הכוללות את מערכות ההמטולוגיה, הגסטרואנטרולוגיה, האנדוקרינולוגיה ועוד. בנוסף מעמיקים הסטודנטים בלימודי התא האדום והתא הלבן הכוללים גם פתולוגיה של לוקמיות, ביוכימיה קלינית, וכן לימפומות וקרישה. 

מי לומד רפואה בבית הספר הבינלאומי של אוניברסיטת בן גוריון בנגב?

 • צעירות וצעירים מוכשרים השואפים להשפיע ולהיות ממנהיגי עולם הרפואה הגלובאלי.
 • סטודנטים שהחלו תואר ראשון בפקולטה למדעי הבריאות, והם שואפים ליותר.
 • אנשים מוכשרים שרוצים להצטרף למאמץ הלאומי של מניעת התפשטות נגיף הקורונה.
 • סטודנטים המעוניינים להיות חלק מהמאמץ העולמי לשיפור איכות החיים ולשפר את שירותי הבריאות הקהילתיים, בבתי אבות, טיפות חלב ועוד.
 • מי שרוצה ללמוד רפואה במוסד בעל גישה אישית לסטודנט מחד, ומאידך בעל הכרה בינלאומית.
 • סטודנטים שמחפשים חלופה ראויה ובעלות נמוכה יותר ללימודי רפואה בחו"ל.  
 • אנשים השואפים לצמצם את הגירעון הישראלי במשאבי אנוש ואת המחסור ברופאים מקצועיים ברמה בינלאומית.

תנאי קבלה

 • תעודת בגרות ישראלית או תעודת בגרות מחו"ל
 • ציון פסיכומטרי מעל 680.
 • ציון סכם (שקלול של תעודת בגרות והפסיכומטרי) 735.
 • רמה גבוהה באנגלית (מתקדמים ב').
 • המועמדים יעברו ריאיון אישי אצל וועדת הקבלה.

יש לנו גם אגודת סטודנטים הפועלת במיוחד עבור סטודנטים לרפואה באוניברסיטת באר שבע

שאלות שרציתם לשאול:

4 שנים לפי הפירוט הבא: בשנתיים הראשונות מתקיימים לימודי יסוד ברפואה (ביוכימיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, סוציולוגיה, פתולוגיה, פסיכולוגיה ועוד). שנה שלישית לימודים במחלקות הקליניות בבתי החולים סורוקה וברזילי. בשנה הרביעית מבצעים אלקטיביים קליניים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק ובמוסדות אקדמיים נוספים בקנדה ובארה"ב. בנוסף, בשנה הרביעית הסטודנטים מבצעים סבב של רפואה גלובלית בן שמונה שבועות במדינות כמו פרו, הודו, גאנה, נפאל ועוד, ומסיימים את השנה בתת התמחויות בבית החולים סורוקה.
הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית בסגנון לימוד צפון-אמריקאי.
בהחלט. קיימות אופציות נוספות ללימודי רפואה בחסות האוניברסיטה. כגון בית הספר לרוקחות, בית הספר למעבדה רפואית, לניהול מערכות בריאות, רפואת חירום, סיעוד ופיזיותרפיה.
מרבית הסטודנטים בבית הספר MSIH מבצעים את ההתמחות בארה"ב.