לימודי כלכלה באוניברסיטת בן גוריון

תכניות הלימוד המובילות בבית הספר לכלכלה של אוניברסיטת בן גוריון

 • תואר ראשון - B.A בכלכלה ומנהל עסקים / B.A בכלכלה וחשבונאות.
 • תואר שני – M.A. בכלכלה
 • שנות לימוד: 3.5 שנים
כלכלנים הם מובילים מאחורי הקלעים כמעט בכל נושא, הם אנשי המספרים של משרד האוצר, הם יושבים על הכיסאות המקצועיים של הבנקים והמוסדות החיוניים, הם יושבים על 'השלטר', כמעט בכל מקום עבודה הם נמצאים בין מקבלי ההחלטות. תואר בכלכלה הוא תואר מכובד הנלמד יחד עם התואר למנהל עסקים בפקולטה למדעי הרוח והחברה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. במסגרת התואר לומדים הסטודנטים לזהות חורים תקציביים בארגון בו הם עובדים וגם לתת את הפתרונות לכך. לעבוד במשרת כלכלה זה אומר  לעבוד בגופים פיננסיים בארץ ובעולם בעלי השפעה על המשק, חלקם הגדול של בוגרי האוניברסיטה פונים למשרות חשבונאות, ועוברים בהצלחה את בחינות ההסמכה בחשבונאות.

בתואר כלכלי ב'בן גוריון' שמים דגש על הפן הניהולי שהתפקיד דורש ולכן הסטודנטים לומדים גם קורסים ניהוליים, ואכן, כמחצית מלומדי תארים כלכליים באוניברסיטת בן גוריון משמשים בתפקידי ניהול. במסגרת לימודי חשבונאות באוניברסיטה יש גם אפשרות ללמוד קורס בתכנות. האוניברסיטה מעודדת את הסטודנטים להצטרף למועדון משקיעים במהלך הלימודים מחוץ למסגרת הלימוד, ובכך לקבל ניסיון מעשי בתחום המסחר הווירטואלי. בוגרי תארים בכלכלה נחטפים לעבודה במשרדי רואי חשבון בכירים.      

למי כדאי ללמוד כלכלה באוניברסיטת בן גוריון

 • מי שרוצה ללמוד חשבונאות ללא דרישת קדם של מכינה בהנהלת חשבונות.
 • מי שרוצה ללמוד כלכלה במוסד מוכר ומוביל בעולם בתחום החקר וההוראה.
 • מי שרוצה ללמוד כלכלה במוסד שנותן ליווי אישי לכל סטודנטית וסטודנט.
 • מי שרוצה להתקדם לתארים מתקדמים בכלכלה וחשבונאות.
 • מי שיש לו הבנה בתהליכים כלכליים ויכולת ניתוח נתונים.
 • מי ששואף להיות רואה חשבון מורשה ולקבל פטורים מרוב הבחינות של מועצת רואי החשבון.
 • מי שרוצה להמשיך לתואר מתקדם במוסד אקדמי יוקרתי ברחבי העולם.

תנאי קבלה:

 1. ציון סכם (שקלול של ציוני הפסיכומטרי והבגרות) 600 ומעלה. 5 יחידות מתמטיקה בבגרות בציון 65 או 4 יחידות בציון של 75 לפחות.
 2. בהתאם למכסה של האוניברסיטה.

שאלות שרציתם לשאול:

בשל ההשפעה החזקה שיש לפן הכלכלי בהיבטים שונים של ניהול ומנהיגות, באוניברסיטת בן גוריון מכשירים כלכלנים להיות מנהלים. הסטודנטים לומדים קורסים של חשבונאות ניהולית ומימון.
מנהל עסקים וחשבונאות, ניהול מדיניות, התנהגות אסטרטגית, כלכלת ישראל, מימון, חשבונאות פיננסית ועוד.
כלכלה וחשבונאות – תכנית שמכשירה את הסטודנטים לרואי חשבון, בהתאם לאישור מועצת רואי חשבון. וכן כלכלה ומנהל עסקים – במסגרת תואר זה לומדים הסטודנטים קורסים בסיסיים של מנהל עסקים. מי שמעונין ללמוד גם חשבונאות וגם מנהל עסקים יכול לעשות תואר שני במנהל עסקים בן גוריון.
במסגרת התואר מקבלים פטור מכל בחינות המועצה, למעט שתי בחינות סופיות בחשבונאות פיננסית ובביקורת.